Om oss

Sverigemagasinet ges ut 10 gånger om året och delas ut genom visitorganisationer, kommuner, vägkrogar, Skavsta flygplats och på turistbyråer och hotell i hela Sverige. Ska man semestra eller besöka något evenemang i Sverige så läser man Sverigemagasinet. I magasinet lyfter vi fram sevärdheter, naturupplevelser och stora evenemang runt om i Sverige.
Vi ger även ut MagazineSweden – ett engelskspråkigt e-magasin som vänder sig till utländska besökare och kommer ut med 7 nummer om året. Vill du vara med i kommande nummer? Kontakta oss redan idag!

Kontakta oss

Material: annons@magasingruppen.se

Redaktionen: redaktionen@magasingruppen.se

Marie Tillman
Säljchef, VD -och grundare
Tfn: 070 – 717 30 50
Mejl: marie@magasingruppen.se

Charlotte Lindmark
Key Account Manager
Tfn: 070 – 625 71 78
Mejl: charlotte@magasingruppen.se

Reidar Tillman
Account Manager
Tfn: 070 – 819 80 79
Mejl: reidar@magasingruppen.se

Sara Ericsson
Social media, Account Manager
Tfn: 0766-08 09 07
Mejl: sara@magasingruppen.se

Tony Manieri
Skribent och formgivare
Mejl: tony@magasingruppen.se

Daniel Sander
Webb
Mejl: daniel@magasingruppen.se